. کوپلینگ مغناطیسی برای راکتورهای تحت فشار - گروه صنعتی زریر پارس سانا
منو
09138663156

کوپلینگ مغناطیسی برای راکتورهای تحت فشار

کوپلینگ مغناطیسی

کوپلینگ مغناطیسی در راکتورهای تحت فشار

یک راکتورهای تحت فشار معمولا مجهز به همزن (agitator) است. شافت این همزن می بایست به یک موتور الکتریکی متصل گردد یا به شفت خروجی گیربکس کوپل شود. در فشارهای بالا آب بندی شفت همزن به سادگی امکان پذیر نیست و استفاده از روش های معمول آب بندی کارآ نیستند. این نکته زمانی اهمیت پیدا می کند که به دلیل وجود گازهای سمی یا اشتعال زا در داخل راکتور آب بندی کامل مد نظر باشد. تقریبا همه روش های معمول آب بندی اندکی نشتی دارند . مکانیکال سیل ها از آب بندی مناسبی برخوردار هستند همه هزینه نگهداری بالایی دارند و پس از مدتی کار باید تعویض شوند.

کوپلینگ مغناطیسی
کوپلینگ مغناطیسی

یکی از راه های موجود برای داشتن آب بندی کامل استفاده از کوپلینگ های مغناطیسی در راکتورهای تحت فشار است. این کوپلینگ ها ی مغناطیسی آب بندی 100% را تامین می کنند. در این سیستم (کوپلینگ مغناطیسی) شفت محرک و متحرک هیچ گونه تماس فیزیکی ندارند و انتقال گشتاور توسط میدان مغناطیسی انجام می شود. کوپلینگ مغناطیسی عمر بالایی دارد و جایگزین مناسبی برای مکانیکال سیل است. در فشارهای بالاتر ( تا 600 بار) استفاده از مکانیکال سیل برای آب بندی مناسب نیست و تنها گزینه موجود کوپلینگ مغناطیسی است.

کوپلینگ مغناطیسی
کوپلینگ مغناطیسی

تیم زریر پارس با تجربه ساخت چندین ساله این کوپلینگ ها آماده خدمت رسانی در این زمینه است.

کوپلینگ مغناطیسی
کوپلینگ مغناطیسی
مطالب مرتبط
2 دقیقه

کوپلینگ مغناطیسی چیست؟

zps

کوپلینگ مغناطیسی   یکی از محصولات پر طرفدار گروه صنعتی زریر پارس است. این محصول در کلاس های مختلف تولید می شود. پارامترهای انتخاب درست مواردی مثل فشار کاری، دمای کاری، تعداد دور بر دقیقه و میزان مقاومت کوپلینگ مغناطیسی به خوردگی است. کوپلینگ مغناطیسی برای انتقال قدرت یک محور به محوری دیگری است در […]

پره راکتور با شفت توخالی 4 دقیقه

فرم پروانه در راکتور تحت فشار

zps

پروانه راکتور تحت فشار طراحی و ساخت پروانه راکتور به پارامترهایی نظیر توان (horsepower)، ویسکوزیته (viscosity,)، سرعت بحرانی (critical speed) نوع جریان و … بستگی دارد. پارامتری که در راکتورهای تحت فشار بیشتر مد نظر است نحوه ی اختلاط و نوع مواد داخل راکتور است. در ادامه بحث نوع جریان و کاربرد هر پروانه با […]

۲ thoughts on “کوپلینگ مغناطیسی برای راکتورهای تحت فشار

 1. R.Mahoodian

  سلام. ما یک راکتور یک لیتری آزمایشگاهی داریم که جداره ی راکتور حدود ۱ سانتیمتر ضخامت دارد. برای آب بندی شفت راکتور مکانیکال سیل داریم که خیلی مشکل ساز است و نشتی دارد. میخواهیم به دو دلیل با مگنت سیل جایگذین کنیم. یکی اینکه با فشار های بالاتر کار کنیم و دوم اینکه خرابی کمتری داشته باشیم. حدود هزینه و زمان ساخت برای مواد دوغابی چقدر است ؟ فشار مورد نظر ما ۲۵ بار و دما حدود ۲۰۰ درجه است.

  تیر 21, 1402 - 7:45 ب.ظ
  1. zps مدیر

   سلام وقت شما بخیر
   درود بر شما
   بله – بسیاری از مشتریان ما به همین دلیل کوپلینگ مغناطیسی سفارش میدهند
   برای استعلام قیمت لطفا تماس بگیرید : ۰۹۱۳۸۶۶۳۱۵۶

   شهریور 2, 1402 - 6:21 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *